תכנון / בניית קריירה ו- הכוונה מקצועית / תעסוקתית :

תכנון קריירה הינו מושג חדש יחסית ומשלב בתוכו מגוון תחומים וכלים חדשים בעולם התעסוקתי. המושג עוסק בתהליך של בחירת מקצוע ו/או תחום לימודים, ונקרא הכוון תעסוקתי(או – ייעוץ תעסוקתי, הכוון לימודי, ייעוץ לימודי, הכוונה מקצועית) וכן במתן כלים לבחירת מקום עבודה, כלים ל – חיפוש עבודה, כיצד לפעול בו, כיצד להתפתח בו, כיצד לבנות את התפקיד הבא ואת זה שאחריו, כיצד להתקדם מקצועית, כספית, כיצד למתג את אדם בשוק. הכוונה מקצועית להיות עצמאי או שכיר. התהליך גם מספק כלים ברמת הפתרון הפרקטי: כיצד לבקש העלאת שכר, כיצד להתראיין. בקבוצת אנימה לך בית חם, בית לכל הנמצא בתחום הקריירה כ – עובד, עצמאי או מנהל. בעידן החדש בו האדם הפרטי הוא זה הדואג לעצמו יש לך תמיד לאן לחזור, להתייעץ, לקבל לווי מאנשים אשר מכירים אותך את השוק ונמצאים בצד שלך – שומרים על האינטרסים שלך.

אנו מציעים לך לשקול  שלושה דברים בעת פנייתך:

 • 1.    מתוך ניסיוננו, לרוב, הפונים, מזהים את הצורך שלהם, אך לא תמיד יודעים איזה מן השירותים נחוצים להם, לדוגמא, לא פעם אנשים שמגיעים ל- הכוונה מקצועית תחת התחושה/הרושם שהם אינם בתחום הנכון או בחברה הנכונה, מגלים שבעצם על ידי הבנתם מה מקשה עליהם ואיך להתמודד איתו – מה שהם זקוקים לו זה לא הכוונה מקצועית או לא שינוי מקום עבודה, אלא למידה איך לצמוח בתוך הארגון.לכן, יחד נזהה קודם כל מה הצורך שלך ואיזה כלי ותהליך מספק את התשובה היעילה והאפקטיבית ביותר עבורך.2.     נושא שהופך להיות בהיר יותר ויותר בתקופה הזו היא ההבנה שיש לאנשים לקויי למידה. גם אלו שמאובחנים וגם אלו שלא אובחנו מעולם לקויי למידה יוצרים מעצור בהתפתחות ודווקא שם קל מאוד לטפל באופן מאוד ממוקד בנושא ולא פעם שינוי מאוד מאוד קטן מביא לקפיצת מדרגה מאוד גדולה שיוצרת הבדל עצום. סוגי הליקויים כפי שהם מוגדרים הינו מורכב – המוכרים הינם מושגים כגון דיסלקציה או הפרעת קשב, אולם למשל ישנו ליקוי הנקרא "ליקוי חברתי" שהלוקים בו הינם בעלי קושי לעיתים, לפעול מול אנשים אחרים בעוד שלבד הם מבצעים עבודתם נהדר. מתן כלים לעקיפת קושי זה מאפשר קפיצה משמעותית עבורם לתפקידים רחבים או בכירים יותר, בפרק זמן קצר. לבעלי ליקויי למידה יש צורך ב- הכוונה מקצועית שונה.

  3.    כפי שכבר ברור לך להבין נושא הכוונה מקצועית או תכנון קריירה מורכב מתחומים רבים. כדי לבצעו יש צורך במיומנות רבות וידע ממגוון התחומים – אבחון תעסוקתי, הכוונה מקצועית, ייעוץ ארגוני- הכרת "מאחורי הקלעים של ארגונים", היכרות 'עם היד על הדופק' על הקורה בתחום הגיוס וההשמה, יכולת לספק  כלים לעובד להצלחה- כלים העוסקים ב- תקשורת משפיעה, תקשורת בין אישית וכן כלים מעולם הקואצ'ינג. רק שליטה בכל התחומים הללו מאפשרים לתפיסתנו לספק  לך- ראשית לזהות את המענה המדויק עבורך ושנית לספקו כל זאת תחת קורת גג אחת  ויחד איתך לפותרו.

  באתר תוכלו למצוא רשימה של נושאים:

 • תכנון, בניית קריירה ומיתוג עצמי
 • הכוון תעסוקתי
 • ליקויי למידה בעולם התעסוקתי
 • כתיבת קורות חיים

בנוסף:

 • חיפוש עבודה – מה הם השלבים ?
 • מאחורי הקלעים של המעסיק הפוטנציאלי !
 • בניית קריירה והכוון תעסוקתי -מה אנו מציעים?
 • ל – פורשים מצה"ל, מוסדות או ארגונים גדולים, תוכנית המותאמת אישית לכם.
 • וכן את מגוון ההרצאות והסדנאות שלנו ב- מאמרים והרצאות.
 • מוזמנים לדף הבית של קבוצת אנימה לעיון בשאר פעילות הקבוצה.